Kategoriarkiv: Instruktioner & Resultater

Startliste til divisionsmatch

Så er startlisten til søndagens divisionsmatch klar (kan også findes her)

 

 

DH9 – Morten Løkke Begynder 3000 m Start 239941

DH9 – Peter Løkke Begynder 3000 m Start 239937

DH9 – Aia Rosell Holt Begynder 3000 m Start 445325

DH9 – Anne Nielsen Begynder 3000 m Start 407117

D8 10:02 Annika Lydeking Goldbach D-12 3525 m Start 343759

D1 10:23 Malene Løkke D35- 6675 m Start 302132

D1 10:27 Anne Rosell Holt D35- 6675 m Start 432491

D7 10:02 Louise Eskildsen D35-B 4000 m Start 2061676

D2 10:36 Joan Knarkegaard Andersen Nielsen D45- 5650 m Start 2061686

D2 10:40 Margit Goldbach D45- 5650 m Start 439766

D3 10:36 Jannie Sørensen D55- 4825 m Start 354628

D4 10:47 Grethe Larsen D60- 3425 m Start 407174

D4 10:35 Birgit Berner D65- 3425 m Start 249359

D5 10:03 Hanne Hansen D70- 3150 m Start 308136

H1 10:09 Johan Hardon H21- 9000 m Start 239786

H8 10:08 Henning Hansen H21-C 3525 m Start 2061689

H1 10:21 Tage Ebbensgaard H35- 9000 m Start 344972

H1 10:27 Anders Hansen H35- 9000 m Start 899043

H1 10:31 Simon Rosell Holt H35- 9000 m Start 1401500

H7 10:04 Peter Leander H35-B 5000 m Start 407113

H7 10:10 Anders Bang H35-B 5000 m Start 239787

H7 10:16 Bo Brinkmann H35-B 5000 m Start 887864

H7 10:24 Henrik Glimø H35-B 5000 m Start 249365

H2 10:17 Søren Løvgren H40- 6675 m Start 341934

H2 10:21 Thomas Kristiansen H40- 6675 m Start 2061682

H2 10:07 Jens Andersen H45- 6675 m Start 249312

H2 10:13 Lars Carstensen H45- 6675 m Start 341543

H3 10:16 John Barnewitz H50- 5650 m Start 439760

H3 10:20 Karsten Hansen H50- 5650 m Start 889645

H3 10:26 Henning Jeppesen H50- 5650 m Start 2061683

H3 10:30 Henrik Johansen H50- 5650 m Start 439767

H3 10:02 Kim Møller H55- 5650 m Start 423267

H3 10:08 Hans Henrik Juda H55- 5650 m Start 302066

H4 10:30 Jan Rosenlind H60- 4825 m Start 239933

H4 10:34 Poul R. Koziara H60- 4825 m Start 216779

H4 10:02 Jørgen Larsen H65- 4825 m Start 407175

H4 10:08 Erik Løvgren Jensen H65- 4825 m Start 442559

H4 10:14 Karsten Richardt H65- 4825 m Start 680027

H4 10:20 Steffen Nilsson H65- 4825 m Start 407116

H4 10:24 Otto Kristensen H65- 4825 m Start 249385

H5 10:00 Finn Frogne H70- 3450 m Start 249379

H5 10:06 Palle Bay H70- 3450 m Start 246487

H5 10:12 Hugo Lyse Nielsen H70- 3450 m Start 2061679

H5 10:18 Ole Rasmussen H70- 3450 m Start 407119

H5 10:22 Jens Lynge H70- 3450 m Start 423256

H5 10:26 Leon Jørgensen H70- 3450 m Start 351318

H5 10:30 Erling Hansen H70- 3450 m Start 308134

H5 10:34 Svend Fladberg H70- 3450 m Start 407122

Resultat fra divisionsmatchen

Divisionsmatchen i Store Dyrehave søndag den 31. august blev afviklet i silende regn og lidt torden. Resultatet kan ses her.

Der er ikke offentliggjort stræktider eller banetider, men resultaterne fra de andre divisioner kan ses på Ballerups side.

Køge OK kom ind på en 3. plads idet vi tabte 48-65 Helsingør SOK og 51-59 til OK73 mens vi vandt 62-25 over O63/NFR/Maribo. Vores gode resultat fra årets 1. divisionsmatch betyder at vi slutter på en samlet 2. plads efter Helsingør SOK. Vi skal derfor løbe oprykningsmatch allerede søndag den 21. september i Gribskov Syd hvor vi skal løbe mod PI, FSK og Helsingør SOK.

Tilmelding til Erik Løvgren – se indbydelsen.