Kategoriarkiv: Ikke kategoriseret

Resultat, natløb i Tangmoseskoven

    Resultatliste fra natløbet tirsdag den 29-10-2013 i Tangmoseskoven      
           
Let bane 2,5 km.     Klub Tid Point
Jonas Ulsøe     Roskilde 19,23 100
Gustav Moll     Sorø 19,36 100
Hubert Møller     Sorø 19,39 100
Anders Krog Madsen     Roskilde 19,59 100
Jacob Svendsen     Roskilde 19,59 100
Karoline Ulsøe     Roskilde 20,17 99
christian Hansen     Holbæk 26,13 93
Tobias Høhne     Sorø 33,24 86
Katrine Krog Madsen     Roskilde 39,24 80
Erika Wørdling     Hg 41,59 78
Finn Frogne     Køge 43,08 76
Rasmus Hovmand     Sorø Mgl. Post 3  
           
Svær/Mellem 4 km.          
Mads Svendsen     Roskilde 40,02 100
Janne Brunstedt     Roskilde 40,32 100
Rasmus Krog Madsen     Roskilde 40,39 100
Frederik Grue Sørensen     Roskilde 41,36 99
Bjark Christiansen     Holbæk 42,21 98
Runa Ulsøe     Roskilde 44,25 96
Astrid Thomsen     Holbæk 44,53 96
Jørgen Krog Madsen     Roskilde 45,21 95
John Tripax     Roskilde 46,11 94
Peter Lauritzen     Holbæk 47,21 93
Jan Larsen     Sorø 50,25 90
Maya Filskov     Sorø 52,31 88
Mette Filskov     Sorø 52,41 88
Daniel Pedersen     Sorø 53,47 87
Claus Mikkelsen     Sorø 55,18 85
Bent Jensen     Holbæk 57,32 83
Lise Ravnshøj Andersen     HG 59,53 81
Anton Lauritzen     Holbæk 71,45 69
Ole Bøgild     Roskilde 73,18 67
Peter Leander     Køge 76,02 64
Jens Frandsen     Sorø Mgl.post 12  
Kasper Thomsen     Sorø Fejlklip post 17  
Finn Petersen     Roskilde Mgl.klip  
Kurt Dose     Køge Banelægg 100
Erik Løvgren Jensen     Køge Banelægg 100
Svær/Melem 6,3 km.          
Leif Larsen     Hg 54,52 100
Jan Thiesen     Holbæk 75,28 79
Strib     Køge Fejlklip post22  
Kåre Sørensen     Sorø Mgl.post 27  
Tine Meyhoff     Hg Mgl.klip  
Henrik Nielsen     Holbæk Mgl. Klip  
Kristian Kærsgaard     Sorø Mgl.klip  
           
           

Vinterturneringen – løbsplan

VINTERTRÆNINGSLØBENE 2013-14

 

Dato Klub Skov Startsted Point/bem.
02.11 HOK Annebjerg Naturskolen Klubmesterskab
10.11 O-63 Klinteskoven   X
17.11 Hvalsø Ny Tolstrup Savværket X
24.11 Sorø Slagelse skovene Parcelgårdsvej X
01.12 HG Christiansholm plantage Vest i skoven X
08.12 OKR Rørvig Sandflugtsplantage Telegrafvej X
15.12 Køge Valborup   X
26.12 OKR Boserup Høje P-Plads  Juleløb
05.01 HOK Kongsøre   Nytårsstafet
12.01 O-63 Vintersbølle skov Vintersbølle hallen X
19.01 Haslev Korsør Lystskov Sommerlyst X
26.01 Sorø Sorø Sønderskov Skolevej X
02.02 Nyk F Østersøskovene Hesnæs havn X
09.02 OKR Helvigstrup Lerbjergtårnet X
16.02 Køge Vallø Storskov   X
23.02 HOK Stokkebjerg   X
02.03 Barske Hvalsø skovene   Troldens Fodspor
09.03 HG Herlufsholm HG Stadion Afslutningsløb

Svømmehal

 

Kun de med x-pointmarkerede løb er tællende i den gennemgående konkurrence.

Alle speciel løb har andre baner.

Baner

 

Svær                    Sort, lang              7½-10 km.

–                            Sort, mellem           6-7 km.

–                            Sort, kort u. 60 år   4-5 km.

–                            Sort, kort o. 60 år   4-5 km.

–                            Sort, mini u. 60 år  3-4 km.

–                            Sort, mini o. 60 år  3-4 km.

Mellemsvær       Gul                            4-5 km.

Let                       Hvid                         3-4 km.

Begynder            Grøn                         2-3 km.

 

Skygning tilladt på banerne Grøn, Hvid og Gul.

Endnu et år i 4. division!

gribskov

 

Til divisionsmatchen i Gribskov blev vi nr. 2 efter O-63, men vandt over Skærmen og Dsr.
Det betyder at vi forbliver i 4. division til næste år og skal løbe mod de samme 3 klubber som vi mødte de 2 første gange i år.
Det var rigtig flot løbet, så selv om vi havde mange af de stærke løbere til Eremitageløbet og andre ting, var der andre der trådte i karrakter og løb 2, pladsen hjem.

Stærkt!