træningsløb i sommer og efterår 2021

Efteråret banker på døren, og vi er atter klar med aktiviteter til vore medlemmer.  Vi glæder os til at se de gammelkendte ansigter i skoven, men vi vil også gerne se nogle nye medlemmer.  Derfor en opfordring: Lok venner, bekendte, familie, naboer m.fl. med i skoven. Måske får de øjnene op for verdens bedste sport.
Dato

Aktivitet

Tilmeld

senest

´18. sept

Frugtfestival O-løb              Frugtfestival 2021 indbydelse
Holmeskoven v/Sakskøbing       

 

´18. sept

DM Stafet Blåbjerg v. Varde O-service (eller Erik 41667012)

´03.sept

´19. sept

DM Lang Stråsø v. Holstebro O-service (eller Erik 41667012)

´05.sept

´02. okt.

Køge – Klubtræning i Boserup v. Roskilde. (løb på faste poster) Start mellem 13:00 – 14:00   GRATIS   Baner: Begynder, let, mellemsvær og svær.  Interesserede er meget velkomne til at prøve sporten. Vi sørger for instruktion til nybegyndere.  God fortræning til divisionsløbet den 10. oktober i Hedeland.

På dagen

´03. okt

Åbne baner på Møns Klint (i forb. med divisionsfinale) O-service (eller Erik 41667012)    Sjælden mulighed for at løbe på eet af Danmarks flotteste naturområder.

Instruktion Indbydelse DM Hold 2021

´24.sept

’05. okt

VTR  Natløb   (se mere info længere nede på siden)

 

10. okt

Divisionsløb i Hedeland

 ÅRETS VIGTIGSTE LØB (Erik 41667012)

O service

’12. okt

VTR  Natløb   (se mere info længere nede på siden)

 

’26. okt

VTR  Natløb   (se mere info længere nede på siden)

 

 

VINTERTURNERINGEN  2021 – 2022

Dato

Klub

Skov

Startsted

Point/bem.

07.11

O-63

Klinteskoven

 

X

14.11

HG

Rønnebæk Overdrev

Skyttemarksvej 192

X

21.11

HOK

Kårup

Næsvej 3

X

28.11

Hvalsø

Hvalsø skovene

Lerbjergtårnet

X

05.12

OKS

Slagelse skovene

Parcelgårdsvej

X

26.12

OKR

Boserup

Høje P-Plads

Juleløb

09.01

HOK

Kongsøre

Sandskredet

Nytårsstafet

23.01

OKR

Storskoven

 

X

30.01

HOK

Ellinge Indhegning

Lyngvej 73

X

06.02

OKR

Ny Tolstrup

Avnstrup

X

13.02

Køge

Vemmetofte

 

X

20.02

HG

Glumsø Østerskov

Åsø Mosevej 7

X

27.02

Køge

Lellinge

Overdrevsvejen

X

06.03

Barske

?

?

Troldens Fodspor

13.03

Sorø

Sorø Sønderskov

Skolevej 3

Afslutningsløb